Innslaget er bare tilgjengelig på nett i en uke. Det aktuelle innslaget finner du ca 23 min ut i sendingen (vel 16:50 min før slutt). Link:
http://www.svtplay.se/video/7550858/akt ... -apr-21-00Dette er et sjeldent edruelig innslag om prepping, preppere og behovet for det noen av oss driver med. Kan det være at prepping er i ferd med å bli stuerent? Nå er dette fra Sverige, og både dette innslaget og andre ting gjør at jeg tror prepping står langt sterkere i Sverige enn her hjemme. Men vi kommer nok til å dilte etter svenskene etter hvert. For øvrig kan dere legge merke til hva de kaller dette: Prepping og preppere. Det er nok den betegnelsen som har vunnet språkkampen. Survivalist er ut, selvberger er noe langt mer og etter min mening ekstremt og selvsentrert. Men det er en annen historie.
Siden programmet bare ligger ute i en uke hadde det vært fint om noen av dere hadde kunnet laget et opptak og gjort det tilgjengelig på nett. Noen som har det nødvendige utstyret og programvaren?